Pohľadov do kúpeľní, obývačiek či kuchýň je toľko, že skutočné priestory, na ktoré sa oplatí pozrieť bližšie, sa strácajú v maškaráde núteného vkusu. Vyhráva ten, kto sa dokáže od väčšiny odtrhnúť. Čo tak priestor v interiéri alebo v exteriéri, v ktorom sa neprevádzkuje úžitková činnosť; skôr zážitková. Taký sa vždy šikne. Priestor synonymom pohody, dobrého jedla, spoločenskej atmosféry, ranného slnka, pozitívne nabitého vzduchu; duchovný priestor. Aby sme nezachádzali hlbšie a nehazardovali s vašou trpezlivosťou, povedzme, že ide napríklad o jedáleň.

V jedálni pod rákosím naoko sa určite dobre relaxuje. Smaragdová farba prežíva tohtoročnú renesanciu, ukameňovanie stien našlo smer s palubou v nostalgickom nádychu. Miesto rákosia palmy a hostina vo výhľade alebo niekto to rád prírodné.

Pokiaľ máte problém s tým, že žijete napríklad v Maroku, kde je oveľa vyšší prídel slnka, kameň či dlažba je pastva pre chodidlá. Osobnosti dendro vkusu si môžu vôňu dreva vychutnať zo stien či drevo-stola. Železobetónový strop so subtílnymi, napriek tomu silnými nosníkmi, sa vznáša a zaslúži uznanie. Trik so stropným mimo-stolo-svietidlom vyšiel dokonale a iba podčiarkol fakt, že náväznosť línií si potrpela na perfekcionizme.

Jedným z poznávacích znakov austrálskej architektúry je jednoduché zasklenie. Hliník, moderné materiály, veľa zelene, spev-škrek papagájov, to všetko sa dá v zdraví vydržať.  Tmavohnedá kombinácia s tmavosivou vyznieva skôr ako faul, doplnky by bolo všímať si iba letmo. Tak či onak, všetko je pripravené na to, aby sa tu mohli diať príjemné veci.

Tak toto je kontroverzná tropicko-balisticko-indonézska idylka s drevom, so stenami aj bez nich, so stropom aj bez neho. Vypletané svietidlo nakoniec môže vniesť do atmosféry aj prvok vody, podobnosť nezaprie s rybárskym kôšom na lov kreviet. Zverinec dotvára prísediaci chlpáč, u ktorého je pravdepodobne všetko v poriadku, neprotestuje. Sme radi, že čítate naše blogy do konca. Ďakujeme. 😉