Projekty interiéru
Dizajn a poradenstvo
Typové vybavenie
Výroba atypov
Projekty na kľúč

$

Módna značka Nehera, Bratislava 2014

Návrh a realizácia interiéru pre novozrodenú módnu značku, ktorá bola dominantná počas medzivojnového obdobia v Československu. Rovné, čisté línie, prírodné materiály a minimalistické riešenia dominujú celému návrhu, čo ponecháva dôraz na krásu a výnimočnosť zaujímavých tvarov a remeselného spracovania odevov na prezentačných médiách značky. Kancelárske a skladové priestory sú navrhnuté vo firemných farbách a nechajú vyniknúť rôznorodosť odevov, látok a vzoriek.
'

Interiér kancelárskych priestorov, Bratislava 2012

Návrh interiéru pre investično-konzultačnú spoločnosť, pre mladý dynamický tím, ktorý nikdy nespí. Pôdorysné členenie kancelárií má nepravidelný tvar bez pravých uhlov. Požiadavka investora bola vytvoriť kancelárie pre malý počet ľudí s postupným nárastom, v budúcnosti so zriadením recepcie pri vstupe do kancelárií. Pôvodné delenie priestorov obmedzuje prísun prirodzeného svetla pri vstupe, čím je výrazne obmedzená kvalita prostredia.

Nové sklené priečky a menšie stavebné úpravy eliminujú tento hendikep. Rôzne odskoky, výklenky a inštalácie uzavreté v SDK púzdrach sú zjednotené novým obkladom. Osvetlenie v priestoroch s nepravidelným pôdorysom je prispôsobené tejto výnimočnosti, interiér je doplnený o zelenú stenu v zasadačke a zeleň integrovanú v pracovných stoloch. Ako relaxačný bonus pre uvoľnenie stresu je v kanceláriach zakomponovaná suchá infra sauna.

#

Firemná zasadačka a recepcia, Poľsko 2013

Návrh a asistencia pri realizácii zasadačky a recepcii fabriky na výrobu a vývoj vlakových vagónov. Koncept vychádza z nápadu zakomponovať konštrukciu vozňového rastra – otočené ‘U’čka, ktoré sa materiálovo prispôsobili elegancii interiéru v drevený skelet. Celý návrh nasleduje farebnosť a novú firemnú identitu s logom, ako aj industriálne nádych fabriky v novom šate. Ako v zasadačke, tak i na recepcii je dominatnou črtou jedinečná tapeta, ktorej obsahom je technický nákres vagónov. Táto grafika dotvára seriózny dojem znalosti firmy navrhovať a vyvíjať nové koncepty vagónov.
'

Závodná jedáleň, Poľsko, 2013

Návrh samoobslužnej závodnej jedálne sa odvíja od bývalého priestoru zváračskej dielne, v ktorej bude nová prevádzka fungovať. Uchováva a zveľaďuje jestvujúce povrchové úpravy betónových stien a podláh, osvetlením zvýrazňuje rebrový strop. Industriálne jednoduchý návrh jedálne sa dostáva do kontrastu s dreveným obložením kuchynského zázemia s výdajom jedál. Návrh dopĺňa kombinácia barového a jedálenského sedenia.
$

Koncept interiéru pivárne, Bratislava, Slovensko 2012

Návrh zohľadňuje predpoklady pre vytvorenie prostredia, v ktorom sa primárne konzumuje pivo čapované z pivných tankov. Produktová reklama v interiéri je nenútene zapracovaná do celého prostredia, od baru po samotné sedenie. Interiér je dotvorený novými interiérovými prvky s identitou značky – svietidlá, sedenie, stropné obklady, tapety či látkové vzory. Návrh keramického obkladu a posterových vizálov pre Heineken Slovensko v spolupráci s Vladom Korčekom a Sylviou Ciulis zo Sometile.
#

Kuvajtská Univerzita, 2013

Design management, špecifikácie a koordinácia výkresovej časti pre projekt interiérov Kuvajtskej Univerzity pre mužský a ženský campus College of Engineering and Petroleum. navrhnutý americkými architektami Cambridge Seven Associates, Inc., ktorý spĺňa požiadavky a kritéria LEED Silver.
'

Reklamná agentúra, Bratislava, Slovensko, 2009-12

Tvorba dizajnu zohľadňuje potreby úspešnej marketingovej a komunikačnej agentúry sídliacej v rekonštuovanej historickej budove v centre mesta. Reprezentatívne priestory s nadčasovým návrhom interiéru kladú dôraz na jedinečnosť agentúry a odrážajú jej tvorivý charakter. V priestoroch agentúry sú vytvorené intímne zóny vhodné na telefonovanie či relax. Zasadačky vzbudzujú pozitívne a tvorivé emócie vzhľadom na inštalované plexi kubusy s meniacim sa farebným osvetlením či inštaláciou trávnika na stenách.
#

Coffee House Coffee&Co, Bratislava, Slovensko, 2007-08

Kaviareň s klenbovými stropmi sa nachádza v historickej budove v centre mesta na pešej zóne. Návrh interiéru nadväzuje na manuál pre sieť kaviarní Coffee&Co s novou tvárou. Veľkorozmerná nástenná maľba od mladého umelca Juraja Húsku vytvára melancholický pocit pôžitku z pitia kávy a nedokončených príbehov. Vybavenie pohodlným nábytkom a zákutiami na sedenie dotvára príjemnú atmosféru modernej kaviarne
'

Kancelárie farmaceutickej spoločnosti, Bratislava, Slovensko, 2010-11

Projekt interiéru zahŕňa požiadavku na dizajnové stvárnenie interiéru kancelárii a branding farmaceutickej spoločnosti. Pôvodná budova, rodinný dom s dvomi nadzemnými a jedným podzemným podlažím, poskytuje po rekonštrukcii moderné pracovné prostredie pre 12 zamestnancov. Srdcom funkčného interiéru je centrálne schodisko s obkladom stien saténového vzhľadu a podsvietených detailov. Je ladený vo firemných modrých farbách a doplnený florálnymi prvkami od floristu Ivana Bednárika. Reprezentatívne priestory sú dekorované mutáciou firemného loga a vytváraju zaujímavú atmosféru nielen na firemné stretnutia.
#

Záhradná architektúra St.Kilda Rd, Melbourne, Australia, 2004

Petar Danicic, Martina Uhrinova @ PAD Architects Pty Ltd

Úprava záhrady pri vstupe do administratívnej budovy sa nachádza na známej St. Kilda Road. Dizajn rešpektuje pozíciu jestvujúceho hlavného chodníka a vytvára alternatívy prídavných chodníkov a mostíkov s architektonickým osvetlením a výberom rastlín v spolupráci so záhradným architektom.

'

Vínny bar, Guangzhou, Čína, 2011

Nekonvenčný návrh ‘tunelového’ priestoru vínneho baru v centre mesta pozostáva z líniových vodorovných prvkov. Prúžky rôznou farebnosťou tón v tóne vytvárajú nezameniteľný vzhľad a hmotu, umiestnením na podlahu a obe bočné steny zvýrazňujú hĺbku priestoru. Štíhlosť baru vyzvihujú aj líniové stmievateľné svietidlá, ktoré vytvárajú decentné svetelné prvky.
#

Foyer & Bar Williams St., Melbourne, Australia, 2004

Petar Danicic, Martina Uhrinova @ PAD Architects Pty Ltd

Administratívna budova je situovaná na frekventovanej Williams Street v centre mesta. Návrh foyer ponúka prirodzenú priehľadnú deliacu stenu medzi hlavným vstupom do budovy a kaviarňou. Deliaca stena – perforovaný oceľový monolit plynule prepája a otvára foyer exteriéru. Svojimi oblými tvarmi zaktraktívňuje konvenčnosť budovy a vnáša umelecký akcent.

$

Kaviareň Coffee&Co, Nitra, Slovensko, 2008

Kaviareň je situovaná pri hlavnom vstupe nákupného centra. Návrh interiéru nadväzuje na manuál pre sieť kaviarní Coffee&Co s novými interiérovými detailami. Vybavenie interiéru pohodlným nábytkom a návrh náladového osvetlenia vytvára príjemnú atmosféru modernej kaviarne s dobrou kávou. Veľkorozmerná nástenná maľba od mladého umelca Juraja Húsku vytvára melancholický pocit pôžitku z pitia kávy a nedokončených príbehov.
#

Foyer Collins St., Melbourne, Australia, 2004-05

Vstupné lobby s výťahovou halou je v historickej budove centrály Austrálskej Národnej Univerzity. Po kompletnej rekonštrukcii návrh ponúka dynamiku nevyváženého dispozičného priestoru. Dominantou nadčasovej dizajnovej haly sú ‘tancujúce rebrá’, ktoré nepozorovane prepájajú obe lobby v jeden celok.
$

Konferenčná miestnosť kreatívnej agentúry, Bratislava, Slovensko, 2009-10

Konferenčná miestnosť s kompletným multimediálnym riešením je určená na stretnutia s klientom a vizuálne prezentácie. Tématické zariadenie interiéru vyjadruje uvoľnený pohľad do sveta myšlienok a fantázie. Rokovací stôl v tvare krídla rogala sa vznáša nad krajinou pod ním, ktorú tvorí koberec s grafickou potlačou. (alternatívne sme navrhli mutáciu pin-pongového stola, resp. ruleta s heslami) Na stenách a stropoch su prvky dotvárajúce túto atmosféru, cez ktoré sa vchádza do miestosti.
(

‘Otvorená’ cukráreň v Donauzentrum, Viedeň, Rakúsko, 2010

Cukráreň sa nachádza v otvorenom priestore, na bulvári novej časti obchodného centra. Projekt sa viaže na jestvujúce napojovacie body. Zahŕňa riešenie funkčnosti baru podľa požiadaviek klienta a cukrárenského dizajnu odbytovej časti. Staroružové čalúnené lavicové sedenie sladko láka na chutný cheesecake ku káve. Jednotlivé lavice poskytujú možnosť napojenia elektrického kábla pre iPAD, notebook a iné.
'

Konferenčné priestory, Melbourne, Australia, 2004-05

Petar Danicic, Martina Uhrinova @ PAD Architects Pty Ltd

Interiér centrály ISIS Projects Australia je položený na najvyšsom poschodí s lukratívnym výhľadom. Návrh tvarov, vzorov, architektonických elementov a grafík sa inšpiruje v novom logu spoločnosti. Oblé krivky sú hlavným architektonickým akcentom. Interiér je vybavený dizajnovým nábytkom a prezentuje ľahkú vzdušnú kompozíciu a farebnosť. Terasa je navrhnutá pre celoročné grilovanie a zábavu s elegantným tienením.

#

Interiérový koncept hudobného klubu, Guangzhou, Čína, 2009

Hudobný klub aktraktívny pre mladých ľudí je umiestnený pri ceste, v centre mesta. Interiérový návrh sústreďuje tanečný parket do jadra priestoru a po okolí vytvára separátne zóny na privátnu zábavu. Pomocou naklonených zrkadiel pozdĺž miestnosti sa docieli zväčšujúci efekt i kreatívnejšie sledovanie zábavy v klube pod neštandartným uhlom pohľadu. Navrhnuté materiály sú lesklého povrchu v jasných farbách.
'

Coffee House Coffee&Co, Budapešť, Maďarsko, 2008

Coffee House je prvou kaviarňou siete Coffee&Co rozrastajúcej svoje aktivity do Maďarska. Nachádza sa v historickom centre v susedstve Moulin Rouge na Andrassy Ut. Návrh interiéru svojou farebnosťou a materiálmi nadväzuje na manuál pre sieť kaviarní s využitím progresívnych interiérových prvkov. Flexibilný interiérový návrh počíta s možnosťou vybudovania galérie s extra sedením nad barom. Veľkorozmerná nástenná maľba od mladého umelca Juraja Húsku vytvára melancholický pocit pôžitku z pitia kávy a vytvára príjemnú atmosféru modernej kaviarne s dobrou kávou.
$

Flexibilný kancelársky priestor, Dubai, Spojené arabské emiráty, 2009

Priestor je situovaný na prízemí administratívnej budovy v Dubai Medical City. Nájomca požaduje vytvorenie privátnych zón a zasadačiek. Návrh interiéru v otvorenej dispozície pracoviska umožňuje flexibilne rozčleniť úžitkovú plochu na viacúčelové uzatvorené segmenty pomocou skladacích vertikálnych panelov. Mobilný nábytok a stoly sú nevyhnutnou súčasťou a vzájomne vytvárajú pracoviská, kancelárie, zasadačky či prezentačné kóje. Farebnosť interiéru v bielych a sivých tónoch dopĺňa firemná modrá.
'

Bio Bar Sweet Clover, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty, 2009

Koncept siete barov s bio produktami a mliečnymi nápojmi je situovaný v obchodnom centre. Ekologickú myšlienku interiéru potvrdzuje triezvy jednoduchý návrh s použitím ekologických a recyklovaných materiálov. Čistota bielych línii s akcentom na jeden interiérový prvok (stena za barom, resp. lavicové sedenie) zvýrazňuje farebnú rozmanitosť mliečnych pochúťok.
"

Návrh typických kancelárií Al Garhoud, Dubai, Spojené arabské emiráty, 2009

2 typické kancelárie, 3 dispozičné riešenia, 4 cenové alternatívy interiérového vybavenia tvoria základ myšlienky pre úspešný prenájom priestorov v novostavbe administratívnej budovy.
'

Klinika plastickej chirurgie, Slovensko, 2011

Objekt kliniky sa nachádza pri lese v prostredí Karpát, mimo obytných zón. Art-deco štýl v návrhu interiéru s eklektickým temperamentným nádychom šarmantne vyzdvihuje celkovú architektúru objektu. Vstupná hala s krbom poskytuje komfort pre hostí v náručí kvalitných a odolných materiáloch. Neutrálne farby a vzory holubičej sivej, jantárovej a bielej zvýrazňujú eleganciu navrhnutých krištáľových svietidiel, lesklých plôch a mäkkých purpurových akcentov. Florálny strop vytvára dominantnú črtu otvorenej galérie.
#

Cukráreň na korze, Bratislava, Slovensko, 2011

Subtílny priestor s preskleným výkladom do pešej zóny sa nachádza v historickom centre mesta. Koncept interiéru navrhuje útulné, teplé farebné riešenie a mäkké sladké materiály s purpurovým akcentom. Svojou dámskou farebnosťou láka  na posedenie. Lavicové sedenie je navrhnuté na flexibilné využitie, napr. vytvorenie intímnych zón cukrárne. Horúca čokoláda v Cukrárni na korze chutí výborne aj na pohodlnej terase pod slnečníkmi.
'

Modernizácia interiéru, Trnava, Slovensko, 2011

Renovácia interiéru pre aktívny manželský pár v rokoch. Idea návrhu interiéru vychádzala z požiadavky na mnohopočetné sedenie a architektonický štýl moderny. Doplnením dizajnovej perforovanej steny na mieru sa zväčšil priestor na umiestnenie sedačky, vytvorením lavicového sedenia podĺž steny a presunutím pozície televízora vznikol dodatkový úložný priestor. V kuchynskej časti sa nahradili horné skrinky a doplnili police.
#

Interiérový dizajn apartmánu, Bratislava, Slovensko, aktuálne

Apartmán so štyrmi izbami a s výhľadmi na mesto sa nachádza v atraktívnej výške nad Dunajom. Myšlienka interiéru je poskytnúť moderné bývanie s extravagantnými materiálmi a zaujímavými architektonickými črtami. Drevené parkety navrhnuté na základe koncepčných predstáv na mieru, textilné tapety a vysoko odolné reliéfne tapety, lakované plochy, umelecká abstraktná nástenná maľba, dizajnové akvárium, architektonické osvetlenie a nábytok so zmyslom pre detail vyrobený na mieru sú zvodným luxusom kozmopolitného apartmánu.
'

Rezidencia, Great Ocean Road, Australia, 2004-05

Petar Danicic, Martina Uhrinova @ PAD Architects Pty Ltd

Rezidencia leží na pobreží Bassovho prielivu v Tasmanovom mori a je zasadená do jestvujúceho hustého čajovníkového porastu. Návrh reflektuje požiadavky na minimalistický štýl architektúry i vnútorného vybavenia rezidencie pre aktívnu rodinu s dvomi dcérami. Čisté línie, jednoduchosť hmôt a dispozícia otvoreného priestoru sú hlavným dizajnovým znakom doplnené o high-end vybavenie a nábytok.

#

Návrh prestavby dvojvily, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty, 2009

Návrh na prestavbu dvoch rezidenčných víl uvažuje luxusný orientálny dizajn. Rezidenčné vily sa pretvoria na štýlovú reštauráciu s oddychovými zónami, salónikmi a majlis. Atraktívne altánkové sedenie s upokojujúcou záhradnou architektúrou v exteriéri osviežujú dekoračné nástenné vodopády.
'

Foyer Sky Gardens, Dubai, Spojené arabské emiráty, 2009

Atraktívna výška foyer predurčuje na vytvorenie pôsobivého extravagantného návrhu v luxusnom rezidenčnom mrakodrape Sky Gardens. Interiér pracuje s prirodzeným osvetlením, nepriamym osvetlením prenikajúcim cez perforáciu celoplošných stenových obkladov,  stropnou konštrukciou z čierneho zrkadla a interiérovou zeleňou. Je vybavený štýlovým high-end nábytkom a doplnkami značky FENDI.
#

Interiérový dizajn apartmánu, Shanxi, Čína, 2009

Dispozičné riešenie dvojpodlažného apartmánu v atraktívnej výške s výhľadmi nad mestom. Návrh interiérového vybavenia a farebný a materiálový výber odráža európsky noblesný vkus majiteľov.

Interiér rodinného domu, Limbach, Slovensko, aktuálne

Moderná dvojpodlažná novostavba sa nachádza na pozemku s budúcim bazénom v obci na úpätí Malých Karpát neďaleko Bratislavy. Idea interiéru vychádza z architektúry funkcionalistickej novostavby pre aktívny mladý manželský pár mestského typu.

Návrh interiéru napĺňa požiadavku na funčkné členenie, zabudované vybavenie, kontrastné a jasné architektonické črty, tvary a farby. V spolupráci s výtvarníčkou Zuzanou Mitrovou, Ateliér Gauchere, sme realizovali abstraktnú nástennú maľbu na stene v spoločenskej časti domu. Rodičovská nočná zóna sa nesie v eklektickom štýle, tlmenej farebnosti antracitovej, fialkovej a bielej a tak vytvára príjemné prostredie na spánok a očistu.

#

Monolitické zrkadlo so sedením, Bratislava, Slovensko, 2010

Vysoké nástenné zrkadlo z monolitickej jednoliatej hmoty Corian s dekoratívnymi Swarovski krištálmi je navrhnuté pre šatník s pridanou hodnotou sedenia.

Byt v Petržalke, Bratislava, Slovakia, 2007-08

Kompletná prestavba ponúka vcelku otvorenú dispozíciu v panelovom dome petržalského 3-izbového bytu. Byt je navrhnutý pre aktívny mladý pár a po rekonštrukcii umožňuje flexibilné využitie dennej časti bytu oddelenej od nočnej kúpeľnou. Sklené posuvné dvere v kúpelni zabezpečujú permanentné presvetlenie bytu z dvoch svetových strán. Svetlé materiály, jednoduché strohé línie a neštandartné riešenia funkčne i vizuálne zväčšia úžitkovú plochu bytu.

High-end rezidenčné vily, Port Douglas, Australia, 2004-05

Petar Danicic, Martina Uhrinova @ PAD Architects Pty Ltd

Štyri luxusné vily sú umiestnené v tropickom prostredí pralesa s výhľadom na Koralove more v Queenslande. Jednotlivé sídla sú osadené do jestvujúceho dažďového porastu. Každá vila je navrhnutá so vstupom zo spoločnej masívnej lávky. High-end sezónne bývanie elegantne dotvárajú obklady interiérov tropickým masívom, dizajnový nábytok, architektonické osvetlenie a exkluzívne jacuzzi.

#

Mobilný kiosk, Bratislava, Slovensko, 2012

Dizajn a branding mobilného kiosku na predaj miešaných nápojov.

Open-air výstava fotografií, Bratislava, Slovakia, 2007

DANUDE, výstava úspešnej mladej slovenskej fotografky Diany Mrázikovej realizovaná v spolupráci s Maruh Art Gallery, internetovej galérie slovenských umelcov, sa konala v letnom období pri Dunaji, v prírodnej galérii v objatí stromov. Na atraktívnom Tyršovom  nábreží sa konala vernisáž s početnou návštevnosťou a pozitívnou reakciou v médiách.
#

Dizajnvíkend 2012, Bratislava

Na vlne interaktívnych technólogií a dizajnu
Na medzinárodnom festivale súčasného dizajnu Dizajnvíkend 2012 sme predstavili nový pohľad na riadenie prezentácií a prednášok. Koncept projektu prináša symbiózu dizajnu a technológie ako súčasť povrchov v interiéri. Projektom sa približujeme k budúcnosti, keď high-tech dômyselné prístroje budú plne integrované do interiérového vybavenia bez vizuálneho vnímania a budú tvoriť neoddeliteľnú súčasť každodenného života bežných ľudí.
(

Výstavný stánok, Guangzhou 2014

Návrh a podpora pri realizácii výstavného stánku s dekoračným a sezónnym osvetlením. Návrh a realizácia trendy zavesených betónových a drevených svietidiel, ktoré výrazne podporujú úspešné zavedenie nového produktu LED žiaroviek na trh a svojou jedinečnosťou sa odlišujú od ostatných vystavujúcich. Jednoduchá čiarová grafika na zavesených paneloch na stenách vytvára z neosobného výstavného stánku príjemný obývačkový dojem, útulný pre návštevníkov i kupujúcich.