Nebolo to až tak dávno, tak štyri roky dozadu, keď sme sa dostali prvýkrát na toto schodisko.

schody i

Téma schodov je vždy zaujímavá, doslova platí, že sa tam pohybujeme po šikmej ploche. Výzva spočíva v tom, že ho vlastne na nič iné nepotrebujeme iba nato, aby sme sa dostali hore a potom zase dole. Tendencia robiť schodisko malé a rýchle sa môže zdať logická, ale to je iba polka story. O tej druhej spieval Richard Müller. Na schodoch sa počúva, premýšľa, plánuje. A aby sme pri návale chaosu myšlienok, šikmej plochy a nutnosti pohybovej koordinácie nespadli na nos v ružovej záhrade, potrebujeme zábradlie. Ale aké?

03 pohlad sklo interier schodisko

Aby sme cestou po schodoch umožnili chaosu trošku sa rozptýliť, výber neviditeľného zábradlia sa zdal celkom vychytaný. Paradoxne, neviditeľné zábradlie je dosť ťažké, takže bolo treba domyslieť neviditeľné uchytenie. Biela farba sa ujala bez drámy a dokonale nás odtrhla od myšlienok na bratislavské obchoďáky.

pohlad sklo interier schodisko

Priestoru medzi schodiskovými ramenami sa odborne nazýva zrkadlo. V našom prípade bolo to zrkadlo tenké ako Golonkova žiletka, tak sme ho prirodzene ukončili skleným hetrikom s panenským pukom a magickým pohľadom pre divákov.

pohlad sklo interier schodisko

Tento neviditeľný hokejový príbeh však v skutočnosti začína momentom, keď sa na scéne objavila neviditeľná Chárova hokejka.

10 pohlad sklo interier schodisko ii

03a pohlad sklo interier schodisko ii

Už by sa mohlo zdať, že zápas, ktorý sa odohrá raz za štyri roky, rozhodne sám Pierluigi. Vyzerá to však na predĺženie.

11 pohlad sklo interier schodisko ii (2)

Aj takto by sme našim hokejistom chceli zaželať do Soči teplé ponožky a veľa víťazných švihov.