Každý rok majitelia módnych domov a obchodov obliekajú okná svojich dietok, aby vystavili na obdiv produkty a ukázali svoju kreativitu, ktorá mnohokrát okrem vianočnej atmosféry ponúka i umelecký zážitok. Listujte spolu s nami medzi výkladmi svetoznámych módnych značiek a ich pohľad na Vianoce 2012.

Punkový názor Vivienne Westwood v obchode na Conduct Street v Londýne.

Viedeň je na skok a Louis Vuitton je opäť neprehliadnuteľný.

V K&Ö Ice Princess v Grazi stavili na veľké biele objekty evokujúce sneh v kulisách módnych trendov holubičej sivej.

Tohtoročný vianočný výklad u Harvey Nicholsa v Londýne nachádza inšpiráciu na východe a tak plynule nadväzuje na orientálny odkaz, ktorý bežal na catwalkoch od jesene 2012 a ostane súčasťou dizajnu aj na jar/leto 2013.

Vianoce sú ako jedna veľká rozprávka. A to vedia aj v Harrods’. Niekoľko renomovaných módnych dizajnérov vytvorilo kolekciu ikonických šiat z rozprávok od Disneyho.

Galeries Lafayette Eiffel Tower

Úžasný 3D adventný kalendár u Freda Perryho každým dňom v decembri otvára nové okienka so svojimi produktami. Veľmi príjemný nápad, výklad mení tvár až do Vianoc!

Dolce & Gabbana, neustále nablýskaní, tentokrát vo Viedni.

Tento odvážne tradičný alebo tradične odvážny vianočný rotujúci stromček zo ženských lodičiek môžete vzhliadnuť v boutique Christian Louboutin. Pika je brilantná!

V Burberry v Budapešti  príliš neexperimentovali a zvolili klasickú zlatú farbu a tradičný tvar vianočných gúľ.

Snáď sú tie zvieratká v United Colors of Benetton umelo vytvorené…mimochodom, prechádzka s deťmi po obchoďáku vie byť sviatočne náladová a zároveň poučná.

Výklad Ralpha Laurena na Bond Street v Londýne sa po celý rok 2012 nesie v bielej.  Vlajkový obchod v auguste ohúril 4D svetelnou show. Odhaduje sa, že 8 minútové holografické video prezentujúce oslavu značky e-commerce vyšlo módny dom na čiastku 1.5mil dolárov.